Hoe zag Feyenoord eruit in de wedstrijd tegen AZ. "Een uitstekend Feyenoord in het eerste half uur. Daarna werd AZ wat beter en hadden ze de pech dat die strafschop werd ingetrokken", begint Gouka zijn analyse.
Feyenoord heeft met de overwinning op AZ opnieuw laten zien dat de ploeg van Giovanni van Bronckhorst stappen zet. Vooral in het eerste half uur maakten de Rotterdammers indruk. Toch zag Mikos Gouka ook momenten waarop de wedstrijd een andere wending had kunnen krijgen. In de AD Voetbalpodcast van het Algemeen Dagblad blikt de clubwatcher terug op het duel en kijkt hij vooruit naar het drukke programma.
Volgens de journalist was dat een belangrijk moment in de wedstrijd. AZ kreeg juist in die fase meer grip op het duel, maar wist dat niet om te zetten in de gelijkmaker. "Dat veranderde natuurlijk wel veel. Het werd geen 1-1 in een fase waarin AZ sterker werd. Een minuut of twaalf voor rust werd het 2-0."
Feyenoord wist daarmee de wedstrijd weer naar zich toe te trekken. Volgens Gouka hadden de Rotterdammers de voorsprong zelfs verder kunnen uitbreiden. "Feyenoord had daarna ook nog wel wat verder uit kunnen lopen."
'Feyenoord is groeiende, ook op fysiek vlak'
Hoewel beide ploegen niet hun beste wedstrijd speelden, zag Gouka voldoende positieve aanknopingspunten bij Feyenoord. Vooral het veldspel in de openingsfase kon hem bekoren. "Het was een interessante wedstrijd. Misschien niet de beste wedstrijd van beide ploegen, hoewel Feyenoord best goed voetbal speelde, zeker in het eerste half uur."
De ontwikkeling onder Van Bronckhorst wordt volgens de clubwatcher steeds duidelijker zichtbaar. Daarbij gaat het niet alleen om de resultaten, maar ook om de fysieke gesteldheid en de manier waarop Feyenoord voetbalt. "Dan zie je wel dat Feyenoord groeiende is, ook op fysiek vlak."
Ook het veldspel biedt volgens Gouka perspectief voor de komende wedstrijden. "Je ziet bij Feyenoord wel een ontwikkeling in het veldspel, waardoor het normaal zou zijn dat ze veel wedstrijden gaan winnen tegen lager geklasseerde ploegen."
Gouka waarschuwt voor smalle selectie
Toch ziet Gouka ook een belangrijk aandachtspunt. Feyenoord staat voor een drukke periode waarin de wedstrijden elkaar in hoog tempo opvolgen. De clubwatcher vraagt zich af of de selectie breed genoeg is om eventuele tegenvallers op te vangen. "Qua bank is het wel wat magertjes bij Feyenoord. Het moet nu in die zware periode, met de Europese wedstrijden erbij, ook niet ineens tegen gaan zitten met drie of vier blessures", al zou een terugkeer van Jakub Moder, Gijs Smal en Jordan Bos wel voor wat verlichting kunnen zorgen.
Daarmee blijft de beschikbaarheid van spelers een belangrijk aandachtspunt voor Van Bronckhorst. Feyenoord laat op het veld steeds meer zien, maar zal de goede lijn ook moeten vasthouden wanneer het programma zwaarder wordt en de belasting op de selectie toeneemt.