Hoewel Van Hanegem in het AD sympathie heeft voor mensen als Paul Bosvelt en het stadion in Deventer waardeert, blijft zijn oordeel scherp: deze bekerfinale leverde in zijn ogen een onterechte winnaar op.
Zelfs over zijn voormalige club FC Utrecht, dat met 4-0 van Ajax won, is hij kritisch. De uitslag doet meer vermoeden dan het spelbeeld rechtvaardigt. Volgens Van Hanegem had Ajax bij vlagen zelfs het betere van het spel. Toch viel alles voor Utrecht de goede kant op, iets wat dit seizoen vaker gebeurt. "In het eerste half uur kwam FC Utrecht zelfs niet in het stuk voor," zo zegt hij.
Interesse Sem Steijn
Tot slot begrijpt Van Hanegem dat Feyenoord belangstelling toont voor Sem Steijn. De middenvelder van FC Twente is bezig aan een indrukwekkend seizoen en lijkt topscorer van de Eredivisie te worden. Er zijn vraagtekens over zijn bijdrage in het veld, maar Van Hanegem wijst erop dat het juist een kwaliteit is om energie te sparen en op het juiste moment toe te slaan. Toch plaatst hij een kanttekening: je weet nooit wat er gebeurt als zo'n speler in zijn eerste vier wedstrijden voor Feyenoord niet scoort. "Dat kan aan hem gaan knagen. Aan de andere kant lijkt hij me geen jongen die snel in de war raakt."