DE TEGENSTANDER | Aan alle reeksen komt een eind

DE TEGENSTANDER | Aan alle reeksen komt een eind

5 reacties 5
Bron: FR-Fans.nl
Foto: Pro Shots

De aanstaande TOTO KNVB Bekerwedstrijd tussen PSV en Feyenoord belooft een spannende confrontatie te worden tussen twee van de grootste clubs in Nederland. Historisch gezien hebben beide teams een gezonde rivaliteit, die zich uitstrekt over vele decennia en talloze memorabele duels. De wedstrijd staat onder leiding van scheidsrechter Pol van Boekel.

Derde keer van de vier

Dit seizoen is het de derde keer dat beide teams elkaar treffen. In de Eredivisie leed Feyenoord een 3-0 nederlaag tegen PSV, een resultaat dat de Rotterdammers ongetwijfeld willen rechtzetten. Eerder, in augustus, stonden de teams tegenover elkaar in de strijd om de Johan Cruijff Schaal. Na een gelijkspel werd de wedstrijd beslist via strafschoppen, waarbij Feyenoord aan het langste eind trok. Na deze bekerontmoeting volgt later dit seizoen ook nog de returnwedstrijd in De Kuip. Van de 89 uitwedstrijden in Eindhoven wist Feyenoord er 45 niet te verliezen. Daarvan zijn 25 winstpartijen en 19 gelijke spelen. 

PSV, onder leiding van trainer Peter Bosz, staat bekend om zijn aanvallende speelstijl. Bosz streeft naar dominant voetbal, gebaseerd op balbezit en agressieve pressing. Zijn tactische benadering is sterk beïnvloed door de filosofie van Johan Cruijff, wat resulteert in attractief en aanvallend spel. Sinds Bosz in de Lichtstad trainer is, verloor het slechts één maal(zes ontmoetingen) van de Rotterdammers, in de KNVB bekerontmoeting van vorig jaar.

Vesting in Eindhoven

De wedstrijd wordt gespeeld in het Philips Stadion, waar PSV al geruime tijd ongeslagen is. Sinds de laatste thuisnederlaag op 12 november 2022 tegen AZ, heeft PSV een indrukwekkende reeks neergezet. In totaal zijn de Eindhovenaren nu 53 officiële thuiswedstrijden op rij ongeslagen, met 44 overwinningen en negen gelijke spelen.

Status van de selectie

In de aanloop naar deze wedstrijd heeft PSV enkele wijzigingen in de selectie ondergaan. Zo keerde Tyrell Malacia op 4 februari 2025 terug naar Nederland, op huurbasis van Manchester United. Hij is echter nog niet speelgerechtigd voor het duel tegen Feyenoord. Aan de andere kant vertrokken Matteo Dams naar Al-Ahli SFC en Fredrik Oppegård naar AJ Auxerre.

Wat betreft blessures en schorsingen kampt PSV met enkele tegenslagen. Verdediger Olivier Boscagli liep op 1 februari 2025 een spierblessure op en is de komende weken niet inzetbaar. Daarnaast zijn Sergiño Dest (knieblessure), Malik Tillman (enkelblessure), Ricardo Pepi (knieblessure) en Richard Ledezma (hersenschudding) niet beschikbaar voor de wedstrijd tegen Feyenoord. Armando Obispo is geschorst voor dit duel.

Vermoedelijke opstelling

Drommel; Karsdorp, Flamingo, Schouten, Mauro; Veerman, Saibari, Til; Bakayoko, De Jong, Perisic

Lees ook